Wielkanoc z PCK

Każdego roku kilkadziesiąt tysięcy członków, wolontariuszy i pracowników PCK prowadzi różnorodne działania, których celem jest pozyskanie pieniędzy i darów rzeczowych dla osób wymagających wsparcia. Kilka tygodni przed Świętami Wielkanocnymi rozpoczynają się kwesty i zbiórki darów w sklepach, na rynkach miast i w szkołach.

Co zbieramy?

Przede wszystkim żywność o długim okresie przydatności do spożycia np.: mąka, cukier, olej, makaron, ryż, konserwy. Ponadto produkty niezbędne na wielkanocny stół: jaja, żurek, majonez, chrzan, przyprawy, artykuły do pieczenia, drożdże. Dla najmłodszych niezmiennie zbieramy słodkości.

Dla kogo?

Dla naszych podopiecznych z rodzin o niskim statusie materialnym. Dla osób chorych, starszych, samotnych i ubogich. Takich, które nie zawsze spełniają warunki umożliwiające uzyskanie pomocy finansowej z opieki społecznej. Wtedy pomoc od Polskiego Czerwonego Krzyża jest jedyną, którą uzyskują.

Działania dodatkowe :

• Festyny uliczne i w galeriach handlowych
  • Drzewko szczęścia PCK

Zapraszamy na zbiórki w sklepach TESCO i STOKROTKA.